Vastauksen tähän kysymykseen jakoi day1
Katso alkuperäinen viestiHuawei honor 7 lukittui
Laitoin Huaweihin ensin salasanan ja sitten sormenjälkitunnistuksen mikä toimikin oikein hyvin. Mutta virran katkaisun jälkeen laite vaatikin tuon salasanan, jonka mielestäni muistan, mutta laitteen mielestä en. Istun bussissa matkalla lentokentälle ja edelleen kahdeksi viikoksi Englantiin. Onneksi on tabletti, silti olisi kiva saada myös puhelin auki. Olen googlannut ohjeita, mutta en saanut mitään tehdasasetuksia näkyviin.
Tämä keskustelu on suljettu, eikä tätä voi kommentoida.
Kokeile löytyisikö samasta aiheesta toinen tai uudempi keskustelu.
Jos keskustelua tai vastausta ei löytynyt, aloita uusi keskustelu.
Tehdasasetusten palautus:
http://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-honor-7/
http://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-honor-7/
Kiitos, nuo ohjeet olin jo löytänyt joskin ilman kuvia. Laitteeni ei kuitenkaan käyttäydy noin, tulee vain reboot-mahdollisuus joka vie takaisin salasanan antamiseen. Huokaus.
Kun tarpeeksi monta kertaa yritin sain kuin sainkin jutun onnistumaan! Kiitokset siis.
Tervetuloa OmaYhteisöön!
Eikö sinulla ole vielä tunnusta? Luo OmaYhteisö-tunnus
Kirjaudu Elisa Tunnuksella
tai
Anna OmaYhteisö-tunnuksesi tai sähköpostiosoitteesi, niin lähetämme sinulle sähköpostitse ohjeet salasanan palauttamiseksi