Jokin aika sitten tutkin mahdollisuutta vaihtaa Telia-TV Elisa viihteeseen. Molempien kuukausimaksut kahdessa vuodessa oli noin 960€. Lisäksi Elisan puolella olisi pitänyt ostaa modeemi. Elisan työntekijä tarjosi hyvityksenä muutamaa leffalippua, vuokraamoon kaiketi. Sanoin että, vaikka ostaisin käytetyn modeemin torista niin minun pitäisi saada 16 lippua, jotta oltaisiin samalla viivalla Telian kanssa. Ei sopinut työntekijälle, ja niin jäi sopimus tekemättä. Jäi siis noin kahdentoista leffalipun päähän, että Elisa olisi saanut tuon 960€
Vieläkin vaivaa mieltä, että kuinka kallista Elisalle on nuo kaksitoista leffaa näyttää meidän olohuoneessa? Viittiikö joku elisalainen ottaa selvää?
Vastauksen tähän kysymykseen jakoi Patomiäs
Harmi kuulla että jäi tuosta modeemista kiinni Noita leffojen hintoja ei voida kertoilla ulospäin, kyseessä on meidän sopimus jakeluyhtiön kanssa :)