Kannattaako pyytää enää yhdistämään kaapeli ja maksaa siitä kuukausimaksua ? Haluaisimme erityisesti näkyviin saksalaisen kanavan.
Vastauksen tähän kysymykseen jakoi Tahkokorva
Kannattaako pyytää enää yhdistämään kaapeli ja maksaa siitä kuukausimaksua ? Haluaisimme erityisesti näkyviin saksalaisen kanavan.
Suosittelen käyttämään tarjouksen hyväksi. Lautanen, sen asennus ja kaapelointi maksaa myös, ellet ota esim. Canal Digitalia, ja se se vasta maksaakin ajan kanssa. Harava-antennista saa sumeapiirtokuvaa, ellet satu asumaan lähellä DNA:n HD-lähetintä. Sieltäkään et "ilmaiseksi" saa kuin peruskanavia - jos niitäkään. DNA riitautti antenniverkkojen HD-päätöksen, eikä kukaan tiedä, miten monta vuotta HD-kanavat siirtyvät tulevaisuuteen.
Jos kiinnostaa, niitä venäjäkanavia ja aljazeeroita ja muita ihmeitä voit etsiä valokuidun avulla netistä ainakin jos asennat koneelle VPN:n. Esim. F-Secure Freedomen.