1) Tietokoneissa pyörii Outlook 365 ja niillä pyörii suojattu Kolumbus-posti ongelmitta. Tilin lisäys meni kerrasta läpi.
2) Puhelimessa on android 8.1 ja sp-ohjelmana Outlook. Sain muutamalla yrityksellä homman kohdalleen joskin salasana piti kopioida LastPassista. Suoraan kirjoittamalla ei onnistunut.
3) Tabletissa samat 8.1 ja Outlook. Tilin lisäys ei onnistu millään keinolla.
- Mulla heräsi epäilys, että laitteiden määrä samaan tiliin on rajoitettu kolmeen. Onko laiterajoitusta?
- Voisiko näppäinkoodisto olla android-laitteessa eroava niihin näppäinkoodeihin, joilla sisäänkirjautuminen käyttäjänimellä ja salasanalla tsekataan.
- Tabletilla tulee herja "Tiliä ei löytynyt. Tarkista käyttäjänimi ja salasana"
Vastauksen tähän kysymykseen jakoi Timkem
HUH, meni läpi. Yritin uudelleen pelkällä SP-osoitteella ja salasanalla ja serveri herjasi, että suojattua IMAP-yhteyttä ei voi muodostaa ja yhdistetäänkö suojaamattomaan. YES, ja kesti melko kauan, että meni läpi.
Nyt vain en tiedä, onko yhteys suojattu vai suojaamaton. Mistä sen näkisi?
Katso alkuperäinen viesti
Nyt vain en tiedä, onko yhteys suojattu vai suojaamaton. Mistä sen näkisi?