Aloitin aikaisemmin puheketjua, missä selitin ongelmani ja toivon ratkaisua. Olen ollut myös erikoiseen aspaan yhteyksissä ja ihmettelen vieläkin heidän toimia. Sain errikoista eSim-yritys-siirtoliittymää, vaikka piti olla kokonaan uusi liittymä normaali sim-puhelinliittymä varastetun liittymän tilalle. Kerroin että mm 046xxxxxx varastettiin teidän tietokannasta väärillä tiedoilla (toivottavasti), muttette jaksaneet hoitaa mokanne kunnolla, ettekä tarjonneet hyvtyksiä teidän verkkokaupassanne. Lakijuristi sanoisi, että tässä kohtaa rikevastuu menee myös teidän puolelle, ja saisitte sakkotuomioita Suomessa omalle hetullenne, kaikki ketkä ovat tähän keissiin koskenneet. Myös Elisa Viihde-puolella ja enialla mahdollisesti, kaikki ketkä ovat tästä tietoisia Elisan puolella ovat teknisesti rikosvastuussa. Tämä on teknisesti viimeinen varoitus ennen kuin voin ottaa lakifirmaan yhteyttä asian tiimoilta ilman poliisin lupia tai rikosetsivää, olisi yksinkertainen kaupallinen laiminlyönti aluksi.
Vastattu
Onko Elisa valmis ottamaan rikevastuuta minun liittymistä ja puhelinlaiteen tunnistuksesta
Vastauksen tähän kysymykseen jakoi JJesseJ
Moikka.
Jos koet, että identiteettisi on varastettu niin silloin ensimmäinen askel asiassa on tehdä rikosilmoitus ja sitä kautta asia lähtee selviämään. Kuten jo aiemmassa ketjussa sinulle kerrottiin.
Tämä keskustelu on suljettu, eikä tätä voi kommentoida.
Kokeile löytyisikö samasta aiheesta toinen tai uudempi keskustelu.
Jos keskustelua tai vastausta ei löytynyt, aloita uusi keskustelu.
Liity OmaYhteisöön
Onko sinulla jo tunnus? Kirjaudu sisään
Tervetuloa OmaYhteisöön!
Eikö sinulla ole vielä tunnusta? Luo OmaYhteisö-tunnus
KIRJAUDU TAI REKISTERÖIDY ELISA TUNNUKSELLA
tai
Anna OmaYhteisö-tunnuksesi tai sähköpostiosoitteesi, niin lähetämme sinulle sähköpostitse ohjeet salasanan palauttamiseksi