Hankin Elisa viihde plussan. Alunperin oli premium, jossa tallenteista voi poistaa versiot. Plussassa niitä ei näykään erikseen vaan jos tallenteesta on useampi versio niin tulevat näkyviin vasta yksitellen kun poistat katsellun eli ovat ns päällekkäin. Ainakin tvtä katsoessa. Saako näitä jotenkin muuten näkyviin ja poistettua ylimääräiset? Kun esim tallentaessa voi jo samana päivänä tulla sama ohjelma ja on helpompaa tallentaa joku ohjelma jatkuvasti kuin yksittäin kaikki jaksot erikseen. Niinpä sitä samaa jaksoa voi tallentua useampi samaa.
Tätä ominaisuutta Elisa Viihde Plussassa ei valitettavasti ole. Tallenteita voi hallita kätevästi suoraan Elisa Viihde -sivustolla tai mobiilisovelluksella. Hyvät ohjeet on myös listattu täällä, mitenkä tuo onnistuu kyseisellä sivustolla.
Kiitti. Luulin plussassa olevan väh samat ominaisuudet kuin premiumissa, mut ei sit näköjään. No hyvä kun tuota kautta saa sit poistettua kuitenkin.
Hirveän vähän plussaa markkinoidaankin, ainakin itse sain vinkin jo käyttävältä ja sit vasta hakemalla löysin infoa. Ja on kuitenkin esim se, johon saa disneyn kun premiumiin ei saa. Myös teksti tvn puuttuminen oli yllätys. Toki saa sit ladattua sovelluskaupasta.
Osallistu keskusteluun
Liity OmaYhteisöön
Onko sinulla jo tunnus? Kirjaudu sisään
Tervetuloa OmaYhteisöön!
Eikö sinulla ole vielä tunnusta? Luo OmaYhteisö-tunnus
ELISAN TYÖNTEKIJÖIDEN KIRJAUTUMINEN KIRJAUDU TAI REKISTERÖIDY ELISA TUNNUKSELLA
Anna OmaYhteisö-tunnuksesi tai sähköpostiosoitteesi, niin lähetämme sinulle sähköpostitse ohjeet salasanan palauttamiseksi