Skip to main content

en ostanut

  • February 13, 2021
  • 7 kommenttia
  • 183 katselukerrat

Elisalta soitettiin ja soitetaan ja kaupataan uutta ja hienoa. kieltäydyin koska vasta muutama vuosi sitten ostin viimesintä uutta 4G tä nyt soitellaan ja haukutaan

4g se on vanhaa tekniikkaa 

Tämä keskustelu on suljettu, eikä tätä voi kommentoida.

Kokeile löytyisikö samasta aiheesta toinen tai uudempi keskustelu.
Jos keskustelua tai vastausta ei löytynyt, aloita uusi keskustelu.

HAE KESKUSTELUISTA

7 kommenttia

Forum|alt.badge.img+5
  • Älyniekka
  • February 13, 2021

Minäpä vähän selitän miten tämä maailma toimii. Esimerkiksi tekniikan osalta useimmiten uusin on parasta. Silloin 4g oli uusin, sitten tuli 5g. 1+1=?


  • February 13, 2021

Tietotekniikan osalta uusin on useimmiten keskeneräinen.


Forum|alt.badge.img+5
  • Älyniekka
  • February 13, 2021

Joo se on kyllä totta. Sama pätee jonkun verran täällä tietoverkkotekniikoissakin


Sokrates
  • February 13, 2021

Tietotekniikan osalta uusin on useimmiten keskeneräinen.


Joo ihan samaa voi sanoa noista vähän vanhemmistakin tekniikoista. Kaikkiin tulee päivityksiä ja vasta , kun tekniikkaa ei enää päivitetä , niin se alkaa olla kypsää. No siinä vaiheessa se yleensä kuopataan.

5G:n suurin puute on verkkopeitto. Se tulee kyllä kattamaan koko maan , mutta vasta ehkä tämän vuosikymmenen lopulla tai seuraavan alussa ja silloin kohistaan jo 6G:stä.


Forum|alt.badge.img+16
  • Tietopankki
  • February 13, 2021

Ja  600M liittymä on parepin kuin 150 M, vaikka kumpikin lupaa saman 5M miniminopeuden. Onhan se liittymän myyjälle tietysti parempi...


  • February 13, 2021

Minulla on kyllä erinomaisen hyvä tilanne sikäli että on karvahattukännykkä, puhun ja kuuntelen sujuvasti ja luen tekstiä, joskus lähetänkin. Mitäpä sitä puhelimella muuta. Tietokone, kaapelimodeemi 50m. Nopeus on mitä milloinkin, mutta peruskäytössä asioinnit sunmuut hoituu ihan mallikkaasti.  Vanhassa läppärissä mobiililaajakaista. Näillä mennään ilman suurempia murheita. Sitten nämä geet. Isot pojat kertoivat joskus, että kun joi ison geen, niin ei tuntunut paljon missään, mutta kun otti pienen geen lisäksi, niin meni jalat alta. Eli pieni g on vahvempaa.


tontze
Forum|alt.badge.img+19
  • Superstara
  • February 14, 2021

Minäpä vähän selitän miten tämä maailma toimii. Esimerkiksi tekniikan osalta useimmiten uusin on parasta. Silloin 4g oli uusin, sitten tuli 5g. 1+1=?


1+1 = Ei kuuluvuutta ..