Hei,
Huomasin, että laskuni on noussut 92 euroon, ja siihen on lisätty 32 euron liittymämaksu, jota minulta ei ole koskaan aikaisemmin veloitettu. En ole hyväksynyt tällaista lisämaksua enkä tilannut kyseistä palvelua.
Lisäksi mobiilidatani ei toiminut lainkaan Sveitsissä. Minulla ei ollut internetyhteyttä, enkä pystynyt käyttämään mitään sovelluksia. Jouduin jopa pyytämään muilta internetyhteyttä, koska omat mobiilidatani eivät toimineet.
Minulle lähetettiin viesti, jossa kysyttiin, haluanko käyttää internetiä 62 euron lisämaksua vastaan. En koskaan hyväksynyt tätä enkä antanut lupaa veloittaa kyseistä summaa.
En aio maksaa palvelusta, jota en ole tilannut ja joka ei edes toiminut. Vaadin, että perusteettomat lisämaksut poistetaan laskultani ja että asia selvitetään mahdollisimman pian.
Jos tähän ei löydy asianmukaista ratkaisua, aion vaihtaa operaattoria. En voi hyväksyä sitä, että minulta veloitetaan näin suuria summia palvelusta, jota en ole hyväksynyt enkä pystynyt käyttämään.
Odotan teiltä selkeää vastausta ja ratkaisua tilanteeseen.
