Skip to main content
Pidetään mielessä

Ostotilaus takaisin Elisa Kirjaan

  • 4. toukokuuta 2023
  • 3 kommenttia
  • 37 katselukerrat

Moni asiakas kaipaa ostotilausta Elisa Kirjaan, jossa krediiteillä sai ostettua kaksi kirjaa omaksi joka kuukausi. Eikö tätä voisi palauttaa yhdeksi tilausvaihtoehdoksi vuokratilausten(Elisa Kirja Mini/Premium) rinnalle?

Toinen vaihtoehto voisi olla parannetut alennukset usein kirjoja ostaville.

Kolmas vaihtoehto voisi olla Qobuz Sublime -tilauksen kaltainen ratkaisu. Se on hieman kalliimpi kuin Qobuz Studio -tilaus, johon ainoa ero on että tilaaja saa 60% alennuksen ostaessaan kappaleita. Jos esimerkiksi toisitte saataville 20€/kk Elisa Kirja Sublime -tilauksen, jossa saisi kaiken Elisa Kirja Premium -tilauksen sisältämän ja lisäksi 40% alennuksen jokaisesta ostettavasta kirjasta.

 

Kunhan toisitte jonkun tavan usein ostaville saada kirjoja hieman edukkaaminen. Onhan se teille lisää myyntiä ja tienestejä!

10. toukokuuta 2023

Vein palautteesi eteenpäin. Toivotaan, että erilaisia vaihtoehtoja saataisiin tulevaisuudessa palveluumme. 😎

Burnett
Elisalainen
Forum|alt.badge.img+15
  • Elisalainen
  • 10. toukokuuta 2023
Uusi ideaPidetään mielessä

Burnett
Elisalainen
Forum|alt.badge.img+15
  • Elisalainen
  • 10. toukokuuta 2023

Vein palautteesi eteenpäin. Toivotaan, että erilaisia vaihtoehtoja saataisiin tulevaisuudessa palveluumme. 😎


Forum|alt.badge.img+3
  • Aktiivinen keskustelija
  • 12. toukokuuta 2023
Burnett kirjoitti:

Vein palautteesi eteenpäin. Toivotaan, että erilaisia vaihtoehtoja saataisiin tulevaisuudessa palveluumme. 😎

Toivottavasti! Eihän vuokra- ja ostotilaus ole toisiaan poissulkevia. Miksi siis luopua teidän vuosien kilpailuvaltista? Kaikki kyllä ymmärtävät, että haluatte tarjota vuokratilauksen kilpailemaan BookBeatin, Storytelin ja Nextoryn kanssa, mutta kannattaa pitää myös kiinni ostotilausta suosivista asiakkaista, joita on monia mm. tämän foorumin viestien perusteella. Jos vanha tilausmalli ei ollut kannattava bisnes, niin pienellä hinnankorotuksellakin toivon sitä takaisin. Qobuz Sublime tyyppinen tilaus myös kiinnostaisi minua kovasti, sillä lempikirjat ostan aina omaksi ja niitä löytyy aina muutama kuukaudessa.