Skip to main content

Warner Bros. Discovery jakautuu

  • June 25, 2025
  • 3 kommenttia
  • 99 katselukerrat

Forum|alt.badge.img+8

Ensi vuoden (2026) puolessa välissä Warner Bros. Discovery jakautuu kahdeksi itsenäiseksi pörssiyhtiöksi: Warner Bros. Discovery Streaming & Studios sekä Warner Bros. Discovery Global Networks. Tohon ekaan kuuluu Max striimauspalvelu sekä Warner Brosin tuotantoyhtiöt. Toiseen kuuluu kaikki Warnerin kaapelikanavat. Lähde: https://www.axios.com/2025/06/09/warner-bros-discovery-cnn-streaming-split

Voikohan tulla muutoksia operaattorin tarjoamiin kanavapaketteihin kun tämä jakautuu kahdeksi yhtiöksi? Voi olla et jos kanavapaketeis on tarjottu Maxia niin se poistuu tämän jakautumisen myötä. Kaikki Warnerin TV-kanavat ja Max suoratoistopalvelu säilyy vaikka ne on eri yhtiöissä. Ja operaattorit jatkaa näiden jakelua.

3 kommenttia

JV0600
Forum|alt.badge.img+17
  • OmaYhteisön luottojäsen
  • June 25, 2025

Muakin kiinnostaisi tietää koska itselläni on Eurosport-paketti johon tuo Max eli tuleva HBO Max myös kuuluu, eli jatketaanko entisellään vai poistuuko tuo HBO Max hinnan silti laskematta?


Forum|alt.badge.img+8
  • Keskustelun aloittaja
  • Valmentaja
  • June 26, 2025

Olisi kiva saada Elisan edustajalta kommenttia liittyen tähän, sillä varmasti tulee joitain muutoksia tämän ohjelmayhtiön kanaviin joita nämä operaattorit jakaa meille kuluttajille.


ilponen
OmaYhteisön moderaattori
Forum|alt.badge.img+11
  • OmaYhteisön moderaattori
  • June 27, 2025

Vielä ei ole mitään tiedotettavaa tämän suhteen, mutta asiasta tiedotetaan asiakkaita jos palveluihin tulee muutoksia. 😊