Joku henkilö kävi isäni ovella kauppaamassa Elisan valokuitua 10e kuukausihintaan, ei avausmaksua. Mitään papereita, esitettä tai muuten ei henkilöllä ollut antaa ja isäni kieltäytyi antamasta tälle sähköpostiosoitetta johon olisi voinut lähettää. Hinta vaikuttaa aika kaukaiselta Elisan sivuilla oleviin hintoihin verrattuna. Tämä talo on Sorron alueella Järvenpäässä. Onkohan tämä oikeasti Elisan liittymä vai onko isääni yritetty huijata? Hänelle oli jo aikaisemmin yritetty puhelimessa myydä liittymää ja hän oli saanut tekstiviestillä linkin jonnekin nettisivulle jossa puhutaan Elisan liittymästä mutta itse nettisivulla ei näytä olevan mitään tekemistä Elisan kanssa. Näissä yhteydenotoissa myyjä on ilmoittanut työskentelevänsä toiselle yritykselle joka asentaa Elisan valokuituliittymiä.
Onko muilla kokemuksia siitä että Elisan urakoitsijat kiertelisivät myymässä liittymiä ja onko näitä joskus oikeasti saatavilla tällaiseen hintaan?
Kysymys
Kumma valokuitumyyjä Järvenpäässä
Liity OmaYhteisöön
Onko sinulla jo tunnus? Kirjaudu sisään
Tervetuloa OmaYhteisöön!
Eikö sinulla ole vielä tunnusta?
ELISAN TYÖNTEKIJÖIDEN KIRJAUTUMINEN KIRJAUDU TAI REKISTERÖIDY ELISA TUNNUKSELLA
tai
Anna OmaYhteisö-tunnuksesi tai sähköpostiosoitteesi, niin lähetämme sinulle sähköpostitse ohjeet salasanan palauttamiseksi


