Mulla on tilanne että on Elisan puhelinjohtoja käyttävä Netti Kotiin S liittymä ja sen pitäis vaihtua valokuitua käyttävään Netti Kotiin M liittymään (toivottavasti muistin noi oikein, no ne löytyy mun tiedoista).
Kuitenkin siellä on mainittu asennuspäivä 3.12. ja se meni jo. On annettu ymmärtää että SMS tekstiviesti pitäisi tulla kun asennus on valmis (ja ilmeisesti tämä puhelintekniikan liittymä poistettu tai laitettu poistumaan pikapuoliin..ehkä siinä jonkun päivän saattaa olla molemmat siirtovaiheessa).
Onko tässä nyt joku ‘ihmeellinen’ (vain meikäläistä koskeva) ongelma vai ainoastaan ruuhkaa ja pitää vielä odotella, jokin SMS-tai sähköposti aiheesta olisi hyvä saada.
Mainos sähköpostilla siitä että valokuitu on käytettävissä sisältäen liittymien mainoksia tuli, mutta enhän mä nyt enää tilaa kun on jo tilattu.