Burrel kamera ei toimi akulla vaan pelkillä pattereilla jotka tyhjenee parissa viikossa on kummatkin paikallallaan samaan aikaan
EDIT 7.2.2024 // Muokattu otsikkoa kuvaavammaksi -Error404
Burrel riistakameran akku ei toimi
Vastauksen tähän kysymykseen jakoi Kimblez
Burreleissahan on mallista riippuen 12V/6V.
https://www.jahtiaitta.fi/Burrel-Riistakameran-akku-12V-72-Ah
“Yhteensopiva Burrel-riistakameroiden kanssa, joissa liitäntä 12V ulkoiselle virtalähteelle.
HUOM! Tämä lyijyhappoakku on yhteensopiva ainoastaan niiden Burrel-riistakameroiden kanssa, jotka toimivat 12V virtalähteellä (esim. Burrel S12 –riistakamerat). 6V virtalähteellä toimiville Burrel –riistakameroille (Burrel S12 HD) on oma, erillinen lyijyhappoakku”
https://ovikauppa.com/tuote/burrel-riistakameran-lyijyhappoakku-6v-10ah/
Yhteensopiva Burrel-riistakameroiden kanssa, joissa liitäntä 6V ulkoiselle virtalähteelle.
HUOM! Tämä lyijyhappoakku on yhteensopiva ainoastaan niiden Burrel-riistakameroiden kanssa, jotka toimivat 6V virtalähteellä (esim. Burrel S12 –riistakamerat). 12V virtalähteellä toimiville Burrel –riistakameroille (Burrel S22WA) on oma, erillinen lyijyhappoakku.
Liity OmaYhteisöön
Onko sinulla jo tunnus? Kirjaudu sisään
Tervetuloa OmaYhteisöön!
Eikö sinulla ole vielä tunnusta? Luo OmaYhteisö-tunnus
ELISAN TYÖNTEKIJÖIDEN KIRJAUTUMINEN KIRJAUDU TAI REKISTERÖIDY ELISA TUNNUKSELLA
Anna OmaYhteisö-tunnuksesi tai sähköpostiosoitteesi, niin lähetämme sinulle sähköpostitse ohjeet salasanan palauttamiseksi

