Elisan kuka soittaa palvelu ei toimi ollenkaan. Missä vika. Kaikkien ohjeiden mukaan kaikki asetukset on oikein mutta ei vaan toimi.
Kuka soittaa palvelu ei toimi.
Vastauksen tähän kysymykseen jakoi Kimblez
Tämän tarkistin heti ekana. Edelleen näyttää että on käytössä. Tekoäly antaa ohjeen että pitäisi vahvistaa jotenkin tekstiviestillä.
Noinhan se näkyy menevän, kun tilaa vaikka tuolta:

Tekstiviesti on voinut mennä roskaviesteihinkin.
Sähköpostistakin on hyvä tarkistaa, josko on mennyt roskapostiin.
Tuolla vanhassa ketjussa aiheesta:
Noinkin on käynyt:
“En saanut kanssa viestiä, joten kokeilinpa lauantaina uudelleen rekisteröintiä ja tällä kertaa viesti tuli heti. Viesti oli “Kiitos! Elisa Kuka soittaa -palvelu aktivoituu liittymällesi viimeistään neljän päivän kuluttua.”
Ota yhteyttä asiakaspalveluun, niin selviää:
https://elisa.fi/asiakaspalvelu/yhteystiedot/
Chat Omaelisassa ma-pe 9-18
Yksityisviestillä:
Lähetä viesti Facebookissa
Lähetä viesti X-palvelussa
Asiakaspalvelupuhelu:
010 190 240 (mpm/pvm myös jonotusajalta)
Omaelisassa:
Omaelisa Klikkaa nimipallukan vieressä kolmea viivaa>Tuki>Viestit ja ilmoitukset>Asiakaspalvelun viestit>Uusi viesti
Liity OmaYhteisöön
Onko sinulla jo tunnus? Kirjaudu sisään
Tervetuloa OmaYhteisöön!
Eikö sinulla ole vielä tunnusta?
ELISAN TYÖNTEKIJÖIDEN KIRJAUTUMINEN KIRJAUDU TAI REKISTERÖIDY ELISA TUNNUKSELLA
Anna OmaYhteisö-tunnuksesi tai sähköpostiosoitteesi, niin lähetämme sinulle sähköpostitse ohjeet salasanan palauttamiseksi

