Skip to main content
Vastaus

Mikä numero on 0800 464646?

  • October 26, 2021
  • 7 kommenttia
  • 39813 katselukerrat

Kenen on tämä numero +358800464646.

 

Tästä tuli soitto koskien Elisa viihde palvelua ja sen kestoa. Ihan suomea puhuva henkilö.

Jäin vaan miettimään oliko oikealla asialla

//EDIT 8.11.2022 Muokattu otsikkoa kuvaavammaksi. Suvi

Vastauksen tähän kysymykseen jakoi Patomiäs

Joo, Elisan myyntipalvelun numero se on :)

Tämä keskustelu on suljettu, eikä tätä voi kommentoida.

Kokeile löytyisikö samasta aiheesta toinen tai uudempi keskustelu.
Jos keskustelua tai vastausta ei löytynyt, aloita uusi keskustelu.

HAE KESKUSTELUISTA

7 kommenttia

  • October 26, 2021

Ainakin numerosta soitetaan poikkeuksellisen paljon.


  • October 26, 2021

Patomiäs
Elisalainen
Forum|alt.badge.img+22
  • Elisalainen
  • Vastaus
  • October 26, 2021

Joo, Elisan myyntipalvelun numero se on :)


  • Keskustelun aloittaja
  • Osallistuja
  • October 26, 2021

Okey, jäi vaan vähän epämääräinen kuva


Patomiäs
Elisalainen
Forum|alt.badge.img+22
  • Elisalainen
  • October 27, 2021

Oliko minkälaisesta epämääräisyydestä kyse? Lähinnä että eikö soittajan toiminta oikein tuntunut luontevalle vai oliko siinä jotain räikeämpää mikä jäi häiritsemään?


  • Keskustelun aloittaja
  • Osallistuja
  • October 27, 2021

Ehkä tuo puhelin numero oli se joka kävi silmiin eniten.

Sitten tavallaan se, että ei niin kovin aktiivisesti myynnyt mitään, tiedusteli vaan, että viihde paketti on umpeutumassa ja mitä meinaan tehdä jatkossa. Ja asia sit jäi siihen.

 

Niin jäi miettimään sitä sitten , että tulikohan puhelu ihan oikeasta ositteesta kun näitä on nyt putoillut vähä kummallisia puheluja kun vastaat niin toisessa päässä ei puhuta mitään. Eli onko löydetty uusi kikka saada puhelun vaastaaja maksumieheksi.


Patomiäs
Elisalainen
Forum|alt.badge.img+22
  • Elisalainen
  • October 27, 2021

Ilmeisesti siis jatkokautta oli tarkoitus vähän kaupitella Viihteestä tuon perusteella :) Jatkuuhan se toki toistaiseksi voimassaolevanakin, mutta aina siinä jotain kylkiäistä sitten saa jos uusii määräaikaisuuden :)

 

Ja joo, noita oudompia puheluita itsellekin sadellut. Etenkin Microsoftin nimissä on itselle tullut noita ja yhtä nopeeta kuin oon vastannut oon ne kyllä katkaissutkin. Noissa yleensä riittää kun ei vain sano mitään myöntävää sanaa (“Yes” tai vastaavaa) niin eivät saa “vahvistettua” mitään tilausta