Miksi F-Securen ilmoitus pomppaa yhtäkkiä jatkuvasti joka sivulle? Hermo menee, kun samalla sivustolla seilatessa joka klikkauksella ilmoitetaan sivuston turvallisuudesta. Ja googlettaessa ilmoitus jää sivun osoitteen päälle!
F-Securen ilmoitukset ärsyttävät
Vastauksen tähän kysymykseen jakoi Snouppi
Hei
Kyse ei ole mistään selaimesta tms., vaan F-Securen asetuksista. Uusimmassa versiossa on selain / verkkokauppasuojaus. Sen voi halutessaan ottaa pois.
Kiitos! Ensimmäinen oikea vastaus. Tämän olen “tiennytkin”, en vain löydä mistä sen saisi pois. Ei ole mitään F-Secure sovellusta tai tiliä, vaan Elisan tietoturva. Sieltä poistin suojatun selauksen, mutta ei vaikuta asiaan.
Tämä taitaapi ratketa sillä, että nappaa omasta selaimesta pois F-Secure Browsing protection -laajennuksen (F-Secure selauksen suojaus). Sitä ei tarvitse poistaa kokonaan selaimesta vaan riittää, että napsauttaa sen pois päältä.
Esimerkiksi Chromella pääset laajennuksiin valitsemalla oikeasta yläreunasta kolme pistettä → Laajennukset → Hallitse laajennuksia. Sieltäpä sitten sininen pallukka poikkeen F-Securen kohdalta.
Tämä keskustelu on suljettu, eikä tätä voi kommentoida.
Kokeile löytyisikö samasta aiheesta toinen tai uudempi keskustelu.
Jos keskustelua tai vastausta ei löytynyt, aloita uusi keskustelu.
Liity OmaYhteisöön
Onko sinulla jo tunnus? Kirjaudu sisään
Tervetuloa OmaYhteisöön!
Eikö sinulla ole vielä tunnusta? Luo OmaYhteisö-tunnus
ELISAN TYÖNTEKIJÖIDEN KIRJAUTUMINEN KIRJAUDU TAI REKISTERÖIDY ELISA TUNNUKSELLA
Anna OmaYhteisö-tunnuksesi tai sähköpostiosoitteesi, niin lähetämme sinulle sähköpostitse ohjeet salasanan palauttamiseksi


