kun keminmaahan rakennetaan valokuitu tarkoittaako se sitä että se on silti välttämättä saatavilla elisan kautta ja mites elisa viihde jos tulee valokuitu keminmaahan niin tarkoittaako se sitä että jos se ei ole elisan valokuitu niin taas ei sellainen 3-4 kanavaa suunilleen jotain siltäväliltä näy digipoxsissa suorana vaan jos haluaa nähä niiden ohjelmia muulla laajakaistalla kuten valokuitulla niin pitää tallentaa kanavan ohjelmaa ja sitä pystyy sitten katsoon kesken lähetyksen mutta miten tuo valokuitu onko siinäkin se että jos se ei ole elisan niin ne 3 tai 4 kotimaan kanavaa ei näy eli kanava nelonen ja jim ja liv ja hero
koska tulee
Vastauksen tähän kysymykseen jakoi Dj_God
Ei siis ole väliä, onko tuo Elisan yhteys kiinteä (valokuitu, ADS, VDSL, kaapeli) vai mobiilinetti, vaikkapa puhelimen kautta jaettuna. Näkyvyyden osalta pätee samat rajoitteet joka tapauksessa. Muiden kuin Elisan yhteyksillä näiden (HD-)kanavien katselu vaatii sen, että ohjelma laitetaan tallennukseen ja aletaan katselemaan tallennetta.
Toinen vaihtoehto on toki se, että katselee kanavien ohjelmatarjontaa Ruudun tai muun vastaavan suoratoistopalvelun kautta, jos jaksojen näkeminen lähetysaikaan ei ole välttämätöntä.
Tämä keskustelu on suljettu, eikä tätä voi kommentoida.
Kokeile löytyisikö samasta aiheesta toinen tai uudempi keskustelu.
Jos keskustelua tai vastausta ei löytynyt, aloita uusi keskustelu.
Liity OmaYhteisöön
Onko sinulla jo tunnus? Kirjaudu sisään
Tervetuloa OmaYhteisöön!
Eikö sinulla ole vielä tunnusta? Luo OmaYhteisö-tunnus
ELISAN TYÖNTEKIJÖIDEN KIRJAUTUMINEN KIRJAUDU TAI REKISTERÖIDY ELISA TUNNUKSELLA
Anna OmaYhteisö-tunnuksesi tai sähköpostiosoitteesi, niin lähetämme sinulle sähköpostitse ohjeet salasanan palauttamiseksi
